Terapia logopedyczna

Język to główne narzędzie do porozumiewania się ludzi. Pozwala poznawać, opisywać świat, budować relacje, wyrażać emocje. Język to nasza tożsamość kulturowa

i narodowa. Troska o jego poprawność, piękno i bogactwo powinna być czymś oczywistym.

Na efektywność komunikacji wpływają wady wymowy, które w znaczny sposób mogą ograniczyć funkcjonowanie dziecka, utrudniać zrozumienie i przyczyniać się

do niepowodzeń edukacyjnych dzieci. Błędy w mówieniu przekładają się na błędy w pisaniu i czytaniu.

Celem terapii logopedycznej nie tylko jest wykrywanie i usuwanie wad mowy. Podczas zajęć ćwiczymy przed lustrem, ale również świetnie się bawimy grając w gry logopedyczne, usprawniamy zdolność koncentracji uwagi, ćwiczymy czytanie i pisanie.

Sukces może przyjść szybko, gdy spełnione zostaną dwa warunki: aktywne uczestnictwo w zajęciach oraz codzienna, systematyczna praca w domu. Bez zaangażowania rodzica i motywowania dziecka do pracy efekty nie pojawią się.

Drodzy Rodzice, zachęcajcie swoje dzieci do ćwiczeń i zabawy słowami, motywujcie je i chwalcie nawet za najmniejsze postępy. Logopedia to świetna zabawa,

a bawić możecie się w kuchni, w łazience, w samochodzie, podczas spaceru...

Grajcie z logopedą w jednej drużynie! Uśmiech

Anna Kołakowska-Rogala