Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w SP nr 4.

Kaczor Donald, Myszka Miki, Smerfy, Kubuś Puchatek, Bolek i Lolek i wiele innych postaci- to jest ich święto. W dzieciństwie dzięki nim poznawaliśmy świat, śmialiśmy się i wzruszaliśmy. W Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek warto sobie o nich przypomnieć.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (International Day of Fairy Tales Characters) to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a. Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych– bajki bowiem są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami.

U nas w szkole również obchodziliśmy to święto, ale dzień później. Wczoraj w naszej szkole zawitali przeróżni bohaterowie bajek Disneya. Były: wróżki, Śpiące Królewny, Pocahontas, Arielki, Smerfy, Kubusie Puchatki, Simby, Myszki Miki i Minnie oraz inne bajkowe stwory.

Nie zabrakło uśmiechu na twarzach, u dzieci i dorosłych (nasi nauczyciele też się przebrali). A członkowie SU robili pamiątkowe zdjęcia i nagradzali najbardziej kreatywne przebrania.

To był bardzo miły początek tygodnia.