Warsztaty pszczelarskie w klasie 1a

Miniony wtorek był dla klasy 1a dniem niezwykłym. Uczniów odwiedziła pani Olga, która jest szczęśliwą opiekunką dziesięciu pszczelich rodzin. Podczas swojej wizyty opowiedziała dzieciom o życiu w ulu. Uczniowie mieli okazję poznać bliżej te niezwykłe stworzenia. Jednak czym byłyby warsztaty bez możliwości doświadczania na własnej skórze? No właśnie...

Pani Olga przyniosła do klasy najprawdziwszy ul, w którym nie tak dawno mieszkały pszczoły. Po wcześniejszym omówieniu, uczniowie musieli samodzielnie złożyć wszystkie jego elementy. Mogli też przebrać się w strój roboczy pszczelarza, obejrzeć pszczoły pod mikroskopem, a nawet przenosić nektar. Były to inspirujące zajęcia, a także zachęta do dalszego badania tego zagadnienia. Już za tydzień pani Olga odwiedzi nas ponownie, wtedy uczniowie dowiedzą się jeszcze więcej, a co ważniejsze - przygotują pszczołom niespodziankę.