Wyjście SU do Nadleśnictwa Drewnica po sadzonki drzew

W dniu dzisiejszym w ramach działalności SU w godz. od 9.00 do 12.00 po raz pierwszy  uczestniczyliśmy w 6 edycji akcji „#sadziMY- posadź drzewo z leśnikami” w Nadleśnictwie Drewnica.

W roku stulecia istnienia Lasów Państwowych leśnicy z Nadleśnictwa Drewnica przygotowali tysiąc sadzonek, które można było otrzymać za darmo w dniu 12 kwietnia.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród lokalnych mieszkańców i szkół. Każdy chciał wziąć drzewko i się nim zaopiekować.

Pozyskane sadzonki sosny, buka i bzu przynieśliśmy do szkoły, a w poniedziałek wraz z zaproszonymi gośćmi- p. burmistrz Małgorzatą Zyśk, członkami RR i SU uroczyście zasadzimy je przy boisku i na placu szkolnym. W przyszłości będzie ładnie i zielono.

Ponadto, udało nam się także udzielić wywiadu TVP3, więc możecie nas zobaczyć dzisiaj w telewizji TVP3 Warszawa o godz. 18.45. Do czego serdecznie zachęcamy.

Pamiętajmy, o tym, że lasy i drzewa zapewniają tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat. Dlatego tym bardziej warto, zwrócić uwagę na nie zaśmiecanie i nie wycinanie lasów.

Bardzo dziękujemy panu rzecznikowi Krzysztofowi Mireckiemu (Starszemu Specjaliście Służby Leśnej) za oprowadzenie nas po wystawie, po ścieżce dydaktycznej i piękne opowieści o drzewach, lesie i bezpieczeństwie podczas wyjazdów np. na grzyby czy na jagody oraz za podarowanie nam „Przewodnika turystycznego” (wyd. przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Warszawie).

Na pewno jeszcze wrócimy do Nadleśnictwa Drewnica pozwiedzać i na ognisko z kiełbaskami.